Wakeboard w Polsce

Wakeboarding to obecnie jeden z najpopularniejszych sportów wodnych w Polsce, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Polega on na pływaniu po wodzie na desce wakeboardingowej, dyscyplina ta jest połączeniem trzech sportów wodnych, a mianowicie nart wodnych, snowboardingu oraz surfingu.  W Polsce powstaje coraz więcej wyciągów wakeboardowych, gdzie mogą się szkolić nowi Riderzy.

Atrakcje wodne

Wakeboard dostarcza ludziom tak potrzebnych wrażeń, jest łatwy do opanowania no i co najważniejsze pozwala na dynamiczny kontakt z wodą. W takie atrakcje daje się wciągnąć szczególnie młodzież poszukująca nowych wrażeń ale nie tylko. Jest to sport prawie dla każdego. To od nas zależy jaki stopień doskonałości chcemy osiągnąć, czy nastawiamy się na pływanie tylko rekreacyjne czy marzy nam się występ w zawodach.

Zawody

III MISTRZOSTWA KRAKOWA 2017

Odbyły się w ostatnim tygodniu wakacji 26 sierpnia. Zorganizowane zostały na nowopowstałym Wake Camp Kraków położonym w okolicy jezior Przylasku Rusieckiego w Krakowie. W imprezie brali udział Riderzy o różnych poziomach zaawansowania. Stworzono kategorie dla amatorów i bardziej zaawansowanych oraz dla różnych grup wiekowych od dzieci zaczynając.

Akademicki Puchar Śląska w Wakeboardzie

Zorganizowany przez Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Organizacja Środowiskowa AZS w Katowicach. Była to pierwsza edycja rozegrana w czerwcu w wakeparku Wakemania w Mysłowicach. Impreza była skierowana do Studentów i pracowników akademickich. Głównym jej spectrum było propagowanie wśród studentów i kadry akademickiej aktywnej formy spędzania czasu.

Inne atrakcje

Coraz więcej wakeparków organizuje obozy dla dzieci i młodzieży. Jest to dobre rozwiązanie dla młodych osób, być może kształcą się tam przyszli mistrzowie polski. Do tego jest to dobry pretekst do spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Ponadto dużo z nich promując się organizując zawody o różnym zasięgu i stopniu trudności. W ofertach jest oprócz wyciągów 2.0 również 5.0 ponadto zwykle na terenie wakeparków dostępne są plaże i całe zaplecze do wypoczynku nad wodą.

Patrząc na rozwój i coraz większe zainteresowanie wakeboardem, nie ma się co martwić o jego przyszłość w naszym kraju. Jego główne zalety to łatwość w opanowaniu, dostarcza wrażeń i jest stosunkowo łatwo dostępny. Jest to tez sposób aby spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu nad wodą nie wyjeżdżając zbyt daleko.

Last modified on Thursday, 05 October 2017 12:12
(0 votes)

5 comments

 • Janosik54
  Janosik54 Sunday, 29 October 2017 16:30

  Na początku wydawało mnie się, że ten sport jest raczej mało znany niewielu ludzi go trenuje.Grubo się myliłem ,kiedy zobaczyłem tłumy ludzi na zawodach to od razu zmieniłem zdanie.

  Comment Link

 • Edward74
  Edward74 Tuesday, 17 October 2017 06:32

  Ciekawy i treściwy artykuł. Bardzo przyjemnie się go czyta.

  Comment Link

 • Hubert32
  Hubert32 Monday, 16 October 2017 11:59

  Pływanie na desce to fajna sprawa. Sam brałem udział w tych mistrzostwach w Krakowie i było rewelacyjnie. Warto spróbować bo to naprawdę proste.

  Comment Link

 • MłodaAtrakcyjnaMama
  MłodaAtrakcyjnaMama Monday, 04 September 2017 17:27

  Czy te obozy dla młodzieży są takie jak obozy harcerzy? Jeśli tak to chyba wyślę tam swoje dzieci.

  Comment Link

 • PanSalamandra
  PanSalamandra Friday, 18 August 2017 16:34

  Zastanawiałem się jaki sport w tym roku uprawiać i przekonaliście mnie do wakeboardu.

  Comment Link

Leave a comment

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time