Jak wyzbyć się nawyku nocnego podjadania

Przez cały dzień potrafisz trzymać dietę, jesz zdrowe posiłki, chodzisz na siłownie, aerobik, basen. Wieczorem, kiedy wracasz do domu po aktywnie spędzonym dniu i siadasz przed ekranem oglądając ulubiony serial, nie możesz powstrzymać się, aby nie sięgnąć po paczkę popcornu lub pudełko ciastek. Jeśli skądś to znasz, na pewno zdajesz sobie sprawę, że takie niezdrowe nawyki mogą mieć bardzo negatywny wpływ na Twoją dietę i tryb życia.

 

Zdecydowana większość osób boryka się z tym problemem. Aby sobie lepiej radzić z grzeszkami podjadania na noc, spróbuj zastosować się do podanych porad, które mogą Ci pomóc zwalczyć ten nawyk.

Jedz kolację około 3 godzin przed pójściem spać. Pójście do łóżka z pełnym żołądkiem nie wróży nic dobrego. Powoduje to zły sen, niewyspanie i większy apetyt następnego dnia. Także organizm może zacząć magazynować tłuszcz. Jeśli nie potrafisz się oprzeć, sięgnij po przekąskę która ma mniej niż 200 kcal. Najlepiej warzywo lub wafla ryżowego. Wieczorem staraj się unikać wysokobiałkowych oraz tłustych potraw, gdyż długo się trawią, co wpływa na zaburzenia snu.

Chodzenie spać z burczącym brzuchem też jest często popełnianym błędem. Zamiast spalać tłuszcz możesz zacząć tracić mięśnie, co wiąże się ze zmniejszeniem metabolizmu. Przekąska ok. 150-200 kcal wystarczy naszemu organizmowi na całą noc i nie przysporzy dodatkowych centymetrów na brzuchu lub udach.

Powszechnie wiadomo, że post w dzień a uczta w nocy jest przepisem na katastrofę. Począwszy od wyrzutów sumienia po zjedzeniu ostatniego okruszka, poprzez zły sen, na kiepskim samopoczuciu rano skończywszy. Raz na jakiś czas zdarza się to nawet najlepszym, ale codzienne praktykowanie takiego trybu życia jest sygnałem alarmowym, że trzeba jak najszybciej coś z tym zrobić. Masz na tyle silnej woli aby powiedzieć STOP sernikowi i lodom po 21, musisz tylko chcieć.

 

Last modified on Wednesday, 20 September 2017 07:40
(1 Vote)

4 comments

 • Elwira
  Elwira Sunday, 19 November 2017 19:25

  Ja natomiast nie mam problemu z podjadaniem w nocy. Śpię bez problemu cały czas i raczej miałabym problem, żeby wstać i pójść do kuchni po coś do jedzenia.

  Comment Link

 • Laura
  Laura Saturday, 18 November 2017 22:22

  Ja zawsze podjadam w nocy i mimo, że próbowałam, naprawdę ciężko to ograniczyć. Jest prawie na nałóg.

  Comment Link

 • Laura
  Laura Friday, 17 November 2017 12:21

  Ja zawsze podjadam w nocy i mimo, że próbowałam, naprawdę ciężko to ograniczyć. Jest prawie jak nałóg.

  Comment Link

 • Lolek23
  Lolek23 Monday, 17 July 2017 20:43

  Zawsze też można zamknąć lodówkę na kłódkę i po problemie :) A tak na poważnie to bardzo dobre rady.

  Comment Link

Leave a comment

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time