search

Wpływ otoczenia na cukrzycę

Można znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, po prostu wybierając miejsce zamieszkania w dzielnicy, która promuje ćwiczenia i oferuje łatwy dostęp do zdrowej żywności. W rzeczywistości, ludzie, którzy żyją w "zdrowej" dzielnicy, która zapewnia bezpieczne chodniki, bogate parki i łatwo dostępne świeże owoce i warzywa, a także niezawodny transport publiczny, mają 38 procent mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu 2 niż ludzie, którzy mieszkają w mniej zdrowych dzielnicach.


Przeprowadzono badania na 2285 osobach w wieku od 45 do 84, którzy mieszkali w dzielnicach w Forsyth County, North Carolina, Baltimore i Nowym Jorku / Bronx . Okolice uczestników badania oceniano poprzez pytania wśród mieszkańców, czy spacerowanie w ich społeczności było łatwe i przyjemne, a nawet, czy lokalne sklepy były dobrze zaopatrzone w wysokiej jakości odmiany owoców, warzyw i produktów o niskiej zawartości tłuszczu.

Badania wykazały, że ci ludzie, którzy żyli w zdrowych okolicach mieli wiele mniejsze prawdopodobieństwo rozwinięcia cukrzycy typu 2 . W ciągu pięciu lat obserwacji u 10 procent uczestników badania rozpoznano cukrzycę typu 2.

Uczestników w analizie poddano podstawowym egzaminom zdrowia w latach 2000 do 2002, a dodatkowe egzaminy są robione w przybliżeniu co 18 miesięcy. Wśród standardowych ocen fizycznych, sprawdzany był pomiar stężenia glukozy we krwi na czczo.

Zdaniem autorów badania "Wpływ otoczenia na zdrowie jest znaczny". Może to być podstawa w zatrzymaniu wielu epidemii takich jak otyłość.

Badacze uznali, że dalsze badania będą konieczne w celu określenia rzeczywistego wpływu zdrowego środowiska okolicy. "Następnym krokiem jest analiza zmian w zakresie aktywności fizycznej ze zmianami okolicy".

W wielu miastach podjęto inicjatywy poprawy okolicy. Obejmują one wprowadzenie rynków rolnych, jak również rozwoju ścieżek rowerowych i innych projektów o niskich kosztach realizacji.
W samych tylko Stanach Zjednoczonych, występowanie cukrzycy typu 2 stale wzrasta w ciągu ostatnich trzech dekad.  Szacuje się, że 23,6 milionów Amerykanów, jak również 246 milionów ludzi na całym świecie choruje na cukrzycę. Spośród nich większość cierpi na typ drugi.

Last modified on Monday, 18 September 2017 13:00
(0 votes)

Leave a comment

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time