search

Strong Bones (100 kaps.)

Strong Bones


Preparat jest znakomity w profilaktyce osteoporozy i innych chorób kości, jest również naturalnym środkiem uspokajającym i rozluźniającym mięśnie np. podczas skurczu macicy podczas menstruacji. Wapń z magnezem może również skutecznie pomagać na nocne kurcze w łydkach.Stosowanie preparatu zapobiega:

 

Niedoborom wapnia:

 

 • pomocny w osteoporozie i artretyzmie, w bólach kostno – stawowych, w porannym „sztywnieniu” stawów, w bólach krzyża, lumbago;
 • w neuralgiach, zapaleniu nerwu trójdzielnego, rwie kulszowej;
 • u dzieci – przy wzroście drugich zębów, przeciw próchnicy, zaburzeniom wzrostu i w rozmiękczeniu kości (zwane osteomalacją), przeciw częstym złamaniom, skrzywieniom  (krzywica), przy wzrostowych bólach kręgosłupa i kończyn;
 • u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, przeciw próchnicy;
 • po 35 roku życia – przeciw złamaniom kości, bólom uzębienia, w osteoporozie;
 • drętwieniu kończyn, „mrówkom w nogach” oraz dokuczliwym skurczom łydek;
 • kwasicy metabolicznej – odtruwa w cukrzycy, podagrze, miażdżycy, nadwadze;
 • różnego typu chorobom neurologicznym związanym z niedoborem magnezu – magnez reguluje poziom melatoniny, pozwalając na spokojny sen;
 • stosować w migrenowych bólach głowy, w stanach zapalnych mózgu;
 • pocenie nocne, moczenie nocne u dzieci;
 • niedorozwój i choroby psychiczne u dzieci (autyzm, zespół Downa);
 • u młodzieży przeciw rozwojowi chorób neurologicznych (SM, fibromialgia);
 • dla uzależnionych od syntetycznych środków uspokajających i nasennych;
 • przeciw migającym „ punkcikom” przed oczami, drganiu powiek i drżeniu rąk;
 • ze względu na dużą zawartość magnezu oraz jego odpowiednią proporcję z chelatowanym wapniem, preparat przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych!Wapń i magnez należą do tzw. budulcowych składników mineralnych organizmu. Stanowią podstawowy składnik Twoich kości i zębów, są potrzebne do prawidłowego działania serca i układu krążenia oraz funkcjonowania mięśni i nerwów. Są niezbędne do nieskończonej ilości procesów w Twoim organizmie. Brak wapnia jest odpowiedzialny za ponad 200 różnych schorzeń i chorób.
Strong Bones to zestaw chelatowanego wapnia (organicznego) w połączeniu z magnezem w proporcjach 2:1. W tym połączeniu (zgodnym z naturą) wapń i magnez doskonale się wchłania, jest podstawą w oczyszczaniu z kwasicy metabolicznej!


 

Wapń


Wapń jest piątym najobficiej występującym pierwiastkiem w Twoim organizmie po wodorze, tlenie, azocie i węglu. Z wapnia budowane są nie tylko wszystkie kości i zęby, ale stanowi on budulec wszystkich innych tkanek. Wspomaga wchłanianie żelaza, łagodzi bezsenność , buduje silne kości i zęby oraz poprawia działanie systemu nerwowego. Niedobór tego pierwiastka może u dzieci spowodować krzywicę( głównie w przypadku równoczesnych niedoborów witaminy D), a u nastolatków bóle wzrostowe kości.
 
Natomiast u dorosłych, niedostateczna podaż wapnia w diecie związana jest z osteoporozą  i z osteomalacją. Ponadto duża podatność na stresy, alergie, zwiększona skłonność do stanów zapalnych, bolesne skurcze mięśni oraz nasilone problemy z próchnicą zębów również mogą wskazywać na brak wapnia w organizmie.
Wapń i żelazo to 2 składniki mineralne, których najczęściej brak w podstawowym wyżywieniu kobiet. Niestety dowiadują się o tym zbyt późno, dopiero po porodzie lub gdy pojawią się objawy osteoporozy. Zwiększone spożycie wapnia przynosi ulgę osobom cierpiącym na bóle pleców i krzyża, a także łagodzi bóle miesiączkowe.
Wapń to minerał, którego w organizmie jest najwięcej, z czego 99% znajduje się w kościach i zębach, a pozostałe 1% odgrywa bardzo ważną rolę w pozostałych procesach zachodzących w Twoim organizmie. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nerwów i mięśni, reguluje częstość pracy serca, nieodzowny w procesie krzepnięcia krwi, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową (tzw. homeostaza), pozwala zapaść w zdrowy sen i przyczynia się do utrzymania skóry w dobrej kondycji, co szczególnie jest ważne w infekcjach skórnych, pokrzywce, uczuleniach pokarmowych oraz w atopowym zapaleniu skóry.
Neutralizuje nadmiar kwasu mlekowego w organizmie, który gromadzi się w większych ilościach w mięśniach i stawach u osób starszych oraz w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego lub stresu psychicznego. Pomaga zatem osobom starszym oraz sportowcom w usuwaniu zmęczenia. Korzystnie wpływa również na osoby cierpiące z powodu niepokoju lub przygnębienia.
Zdrowe, dorosłe osoby na ogół potrzebują dziennie 800-1200 mg wapnia. Osoby chore z powodu braku wapnia , powinny stosować go nawet w ilości 2 gramy dziennie.
Z wiekiem  zapotrzebowanie na wapń wzrasta z powodu gorszego przyswajania.Magnez


Magnez jest konieczny do prawidłowej czynności nerwów i mięśni. Bierze udział w kierowaniu pracą 300 różnych enzymów, odgrywa ważną więc rolę w przemianie węglowodanów, tłuszczów , kwasów nukleinowych i białka oraz w procesach wytwarzania i zużytkowania energii. Opóźnia proces starzenia się organizmu, korzystnie wpływa na układ krążenia i zapobiega chorobom serca.
 
Konsekwencją niedoboru magnezu może być wzrost poziomu cholesterolu we krwi i większa podatność na zmiany miażdżycowe. Jeśli podać choremu 500 mg magnezu dziennie, to notuje się znaczną poprawę, a cholesterol spada do normy w ciągu około miesiąca. Pamiętać należy, aby magnez podawać zawsze z wapniem.
 
Magnez jest potrzebny do utrzymania równowagi wapnia, sodu, potasu i fosforu w organizmie, do wymiany jonów oraz przyswajania witaminy C. Według niektórych badaczy, odpowiednie dawkowanie magnezu zwiększa zdolność obrony organizmu przed infekcjami, jak również poprawia zdolności intelektualne. Wapń z magnezem jest bardzo pomocny w nocnych skurczach w łydkach, które wiele osób wyrywają ze snu, bo są bardzo bolesne.
 
Zdrowym osobom potrzeba 300 mg magnezu dziennie, ale sportowcy tracą go bardzo dużo w czasie treningów i zawodów, więc ich organizmy potrzebują o wiele więcej magnezu. Rutynowe badania nie pozwalają sprawdzić, czy jego ilość jest wystarczająca. Nawet analiza krwi niewiele daje, gdyż magnez wydala się z organizmu przede wszystkim z moczem i potem. Również osoby mocno zestresowane bardzo szybko tracą magnez!
 
Zaleca się zwiększenie dawki magnezu:

 

 • kobietom: od 300 mg magnezu ( 2 kaps. Strong Bones lub Power Mins);
 • kobietom w ciąży i karmiącym piersią: od 450 mg magnezu;
 • kobietom zażywającym tabletki antykoncepcyjne, estrogeny, hormony: od 450mg magnezu;
 • mężczyznom: od 350 mg magnezu;
 • sportowcom: od 450 mg magnezu.PREPARAT DOSTĘPNY W OPAKOWANIACH PO 100 I PO 250 KAPSUŁEKUwaga!

 

 • Nie zaleca się przyjmowania przez dłuższy okres czasu większej dawki wapnia niż 2000 mg dziennie, chyba, że po konsultacji lekarskiej.
 • Odpowiednia ilość witaminy D, fosforu oraz magnezu wspomaga wchłanianie wapnia.
 • Przyjmowanie dziennej ilości wapnia w kilku dawkach zwiększa jego skuteczność.
 • Prawidłowa mikroflora w jelicie sprzyja wielokrotnie większej wchłanialności wapnia oraz wielu minerałów i składników odżywczych.
 • Witamina A, wapń oraz fosfor zwiększają skuteczność magnezu.
 • Palenie papierosów, picie kawy, herbaty oraz wysokie spożycie błonnika, jak również kwas szczawiowy i fityniany obecne w niektórych roślinach (np. szczaw, rabarbar) mogą hamować wchłanianie wapnia. Wysokie spożycie białka, sodu mogą zwiększyć usuwanie wapnia z organizmu.
 • Idealna proporcja wapnia do magnezu powinna wynosić 2:1. Nowoczesne preparaty, np. Strong Bones zawierają oba pierwiastki w tej proporcji.
 • Wapń i magnez mogą być łatwo wchłaniane i wykorzystywane, jeśli preparat, który przyjmujemy, zawiera oba te makroelementy w postaci chelatów.1 KAPSUŁKA ZAWIERA

Wapń

300 mg

Magnez

150 mg
Opakowanie: 100 kapsułek
Dawkowanie:

 • profilaktycznie: 1-2 kapsułki na noc
 • leczniczo: 3 razy po 2 kapsułki między posiłkami

 

Last modified on Sunday, 27 September 2015 08:47
(0 votes)

Leave a comment

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time