search

Mega Zinc

Mega Zinc


Produkt zagraniczny, dostępny jedynie dla klubowiczów! Zapisz się do klubu i kupuj produkty 30% taniej!Tabletki zawierające organiczny związek cynku w formie chelatów, dobrze przyswajalny i efektywnie wykorzystywany przez organizm. Szczególnie polecany mężczyznom.
Cynk jest magazynowany w organizmie w niewielkich ilościach, dlatego zachodzi potrzeba regularnej jego dostawy. Jest bardzo ważnym elementem utrzymania w zdrowiu naszego organizmu - działa jak policjant kierujący ruchem, nadzorując w zasadzie wszystkie procesy zachodzące w organizmie.Stosowanie preparatu:

 

  • w problemach skórnych: przyspiesza gojenie się ran, owrzodzeń nóg, potrzebny przy trądziku, usuwa białe plamki z płytek paznokci;
  • dla cukrzyków - bierze udział w tworzeniu insuliny;
  • szczególnie polecany jest dla chłopców - zapewnia prawidłowy rozwój organów płciowych;
  • dla mężczyzn - reguluje czynności prostaty i wspomaga leczenie bezpłodności;
  • przeciwdziała zaburzeniom umysłowym i oddziałuje pozytywnie na inteligencję;
  • odbudowuje grasicę odpowiedzialną za produkcję limfocytów T stanowiących barierę ochronną organizmu.


Odpowiednia ilość cynku jest potrzebna nie tylko do rozwoju fizycznego, ale także do prawidłowego rozwoju psychicznego. Dzieci pozbawione w diecie cynku mogą mieć chwiejny nastrój, zaburzoną percepcję wzrokową i zaburzenia pamięci.Nadzorując pracę systemów enzymatycznych, wpływa na wiele procesów przemiany materii. Jest składnikiem wielu enzymów, które są odpowiedzialne za kilka tysięcy zadań: od wzrostu komórek do wytwarzania testosteronu (hormonu płciowego). Jest magazynowany w organizmie w niewielkich ilościach, dlatego zachodzi potrzeba regularnej jego dostawy. Jeśli chociaż tylko przez tydzień będzie go za mało, spowalnia się rozwój mięśni i słabnie system immunologiczny (możliwość przeciwstawiania się chorobom). Cynk jest niezbędny w syntezie białka i przy wytwarzaniu DNA. Wspomaga powstawanie insuliny (hormonu trzustki, potrzebnego do regulacji przemiany cukrów). Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Zapewnia prawidłowy rozwój narządów rozrodczych oraz czynność prostaty. Reguluje zdolność skurczu mięśni.
Według najnowszych badań, cynk korzystnie wpływa na czynność mózgu oraz na skuteczność leczenia schizofrenii. Przyspiesza gojenie się ran, pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z przerostem prostaty, a także może być pożyteczny w leczeniu bezpłodności. Obniża poziom cholesterolu w organizmie, korzystnie wpływa na proces wzrostu i sprawność umysłową, może pomóc w leczeniu niektórych zaburzeń umysłowych. Przywraca uczucie smaku i usuwa białe plamki z płytek paznokci. Z doświadczeń wynika, że niejednemu mężczyźnie, który ma zaburzenia potencji, mogą znacznie pomóc dodatki żywieniowe z cynkiem i witaminą B6. Właśnie z tego powodu, szczególnie mężczyźni powinni zadbać o odpowiedni poziom cynku w organizmie - niezależnie od tego, czy mają problemy z prostatą, czy też nie. Podawanie cynku i magnezu osobom starszym wpływa korzystnie na ich samopoczucie. Kobiety, które mają nieregularne miesiączki, powinny zastosować preparaty cynkowe, zanim lekarz zaleci im kurację hormonalną.
Głównym zagrożeniem ludzi mieszkających w dużych miastach jest ołów i kadm, które dostają się do powietrza z rur wydechowych samochodów oraz z dymu papierosowego. Przy zmniejszonej ilości cynku organizm pobiera więcej ołowiu i kadmu; ale jest też odwrotnie: zażywając cynk można zmniejszyć pobór tych trujących substancji. Cynk stanowi, więc ochronę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego środowiska. Sportowcy potrzebują więcej cynku niż wynosi przeciętne zapotrzebowanie, ponieważ tracą dość dużo tego pierwiastka podczas treningów i zawodów.


1 TABLETKA ZAWIERA

Cynk (chelat aminokwasowy)

  50 mg
Opakowanie: 100 tabletek
Dawkowanie: 1 tabletka dziennie lub według zaleceńLast modified on Sunday, 27 September 2015 08:47
(0 votes)

Leave a comment

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time