Eksperci apelują o pieniężne wsparcie walki z AIDS

Opublikowano wezwanie naukowców zajmujących się badaniem nad metodami walki z AIDS w krajach, gdzie występuje największe zagrożenie chorobą. Zweryfikowano sumę potrzebnych środków finansowych - dotychczasowa pomoc najbogatszych krajów świata wynosiła około miliarda dolarów rocznie, ale eksperci szacują potrzeby na 8 do 10 miliardów, które należy wydać na leczenie, zapobieganie zakażeniom, kształcenie lekarzy, budowę szpitali - szczególnie w krajach mniej zamożnych.
W ramach walki z infekcją wirusem HIV w krajach trzeciego świata wynegocjowano 90 % zniżki na zakup leków hamujących rozwój choroby, ale nadal potrzeby są ogromne.
Kraje biroące udział w szczycie G-8 w Genui zadeklarowały założenie Funduszu wspierającego walkę z chorobami na świecie. Fundusz powstał z inicjatywy ONZ. Dotąd wszystkie kraje G-8 wpłaciły pieniżdze na konto Funduszu - najwięcej USA i Wielka Brytania - po 200 mln dolarów. Warto wspomnieć, że do inicjatywy przyłączyła się również Fundacja Billa Gates'a wpłacjąc 100 mln dolarów.

Last modified on Sunday, 04 May 2014 13:18
(0 votes)

Leave a comment

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time