search

Nowoście ze świata

Nowoście ze świata

Pamięć mięśni

Komórki znajdujące się w naszych mięśniach są duże. Potrafią także jeszcze bardziej zwiększyć swój rozmiar podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń. Jak się okazuje, włókna mięśniowe mają pewnien rodzaj pamięci pozwalającej im szybko wracać do dawnej formy.

Kolejny przełom transplantologii - przeszczep głowy

Wyobrażacie sobie przeszczep głowy do innego ciała? Brzmi jak z filmu science ficition. A jednak jest to prawda i być może niedługo staniemy się świadkami takiego scenariusza.

Czy można być zbyt pięknym?

„To co piękne, musi być dobre”. Psychologowie od dawna interesowali się błogosławieństwami oraz przekleństwami, które niosło za sobą bycie pięknym. Wygląd zewnętrzny jest istotną cechą. Mimo, że nie powinniśmy oceniać książki po okładce, zdecydowana większość osób podświadomie to robi.

Picie alkoholu a zdrowie.

Ci z nas, którzy lubią okazyjnie uraczyć się lampką wina bądź kuflem piwa, na pewno chcieliby wierzyć, że robią to dla zdrowia. Jednak nie jest proste stwierdzić czy alkohol w umiarkowanych ilościach służy naszemu organizmowi, czy nie.

Sekret długowieczności stars

Starzenie się jest procesem towarzyszącym wszystkim żywym organizmom na naszej planecie. Wiele gatunków zwierząt znalazło sposób na opóźnienie śmierci. Te wskazówki mogą być pomocne dla człowieka, aby mógł cieszyć się dłuższym życiem i lepszym zdrowiem.

Zalety oleju rybnego

Suplementy oleju z ryb, które zawierają kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe uważane za pomagające sercu, nie mogą korzystać osoby, które miały już zawał serca lub udar mózgu, to wniosek wyciągnięty z ponownego przyjrzenia się wcześniej opublikowanym badaniom.

Nowy lek na raka

Co roku miliardy dolarów są wydawane w poszukiwaniu  nowych leków przeciwnowotworowych. Bardzo niewiele z nich przechodzi testy, jeszcze mniejsza ilość zostaje dopuszczona do testów na ludziach. Zadziwiający jest fakt, że jednym z najbardziej godnych uwagi leków na nowotwór, jest starym lekiem.

Nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn

Ciąża to duży krok w życiu każdej pary. Do tej pory istniało tylko kilka metod antykoncepcji, głównie opierały się one na kobiecie. Teraz istnieje możliwość wstrzyknięcia testosteronu dla mężczyzn.

 

Palenie marihuany może znacząco zwiększyć ryzyko wystąpienia raka jąder

Według National Survey on Drug Use and Health, marihuana jest najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem w USA.  95 milionów Amerykanów w wieku 12 i starsze, korzystały z narkotyków przynajmniej raz, a trzy na cztery brało narkotyki w ciągu poprzednich 30 dni. Większość użytkowników postrzega marihuanę jako naturalne zioło w ten sposób wierząc, że to nieszkodliwe.

Wpływ otoczenia na cukrzycę

Można znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, po prostu wybierając miejsce zamieszkania w dzielnicy, która promuje ćwiczenia i oferuje łatwy dostęp do zdrowej żywności. W rzeczywistości, ludzie, którzy żyją w "zdrowej" dzielnicy, która zapewnia bezpieczne chodniki, bogate parki i łatwo dostępne świeże owoce i warzywa, a także niezawodny transport publiczny, mają 38 procent mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu 2 niż ludzie, którzy mieszkają w mniej zdrowych dzielnicach.

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time