Myśli samobójcze w USA

Po raz pierwszy badania zrobione na tak dużą skalę mówią, że 8,3 milionów dorosłych Amerykanów, czyli 3,7 procent wszystkich dorosłych Amerykanów, poważnie rozważało samobójstwo Tylko w zeszłym roku. 2,3 milionów przełożyło plany samobójcze , a 1,1 milionów osób faktycznie podjęły próbę odebrania własnego życia.  Te próby samobójcze stanowiły 0,5 procent wszystkich dorosłych Amerykanów. Około 32.000 wszelkich usiłowań samobójstw w Stanach Zjednoczonych każdego roku są tragiczne w skutkach.


Alarmujące wyniki badań przeprowadzonych przez Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA) wskazały również, że młodsi są bardziej skłonni do odebrania swojego życia. Badanie w 2008 r. było przeprowadzone na 46.190 osobach w wieku 18 lat i starszych. Wyniki badań świadczą znaczne, związane z wiekiem, różnice w myślach samobójczych, planach przeprowadzenia samobójstwa i rzeczywistych prób samobójczych.

Podsumowując samobójstwo uznano za najbardziej prawdopodobne wśród osób dorosłych w wieku od 18 do 25 lat, dokładnie 6,7 procent, podczas gdy w wieku 26 do 40 zostało ustalone bardziej umiarkowane ryzyko, na poziomie 3,9 proc. Ci, w wieku 50 i starsi, natomiast najrzadziej rozważają samobójstwo , bo w zaledwie 2,3 proc.

W odniesieniu do płci, okazało się że kobiety, nieco częściej narażone są na myśli samobójcze od mężczyzn. To prawda, że osoby które uzależnione są od różnych szkodliwych substancji, jak alkohol, są 3 razy bardziej narażone na myśli samobójcze, od tych nieuzależnionych.

Eric Broderick, SAMHSA powiedział: "To badanie daje znacznie większe zrozumienie, jak wszechobecne jest ryzyko samobójstwa w naszym kraju oraz jak wielu z nas to potencjalnie dotyczy."

Last modified on Thursday, 05 October 2017 13:04
(0 votes)

Leave a comment

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time