Choroby

Informacje na temat najbardziej znanych chorób.

Choroby

Nowe badania nad przyczyną ADHD

W 1902, że lekarz George F. pierwszy udokumentował to, co obecnie znane jest jako attention deficit / hyperactivity disorder (ADHD), pomimo ponad stu lat badań, jego dokładna przyczyna nie jest jeszcze w pełni znana. Dotąd dowody wskazują, że istnieje wiele czynników, które prowadzą do nieuwagi, impulsywności i nadpobudliwości ADHD, a wśród nich genetyczne i neurobiologiczne, ale za podstawową przyczynę brane są zakłócenia niektórych neuroprzekaźników w mózgu.

Myśli samobójcze w USA

Po raz pierwszy badania zrobione na tak dużą skalę mówią, że 8,3 milionów dorosłych Amerykanów, czyli 3,7 procent wszystkich dorosłych Amerykanów, poważnie rozważało samobójstwo Tylko w zeszłym roku. 2,3 milionów przełożyło plany samobójcze , a 1,1 milionów osób faktycznie podjęły próbę odebrania własnego życia.  Te próby samobójcze stanowiły 0,5 procent wszystkich dorosłych Amerykanów. Około 32.000 wszelkich usiłowań samobójstw w Stanach Zjednoczonych każdego roku są tragiczne w skutkach.

Leczenie depresji

Nie da się ukryć, że leczenie depresji jest typowo farmakologiczną terapią.  Ciężki do zwyciężenia przez lekarzy jest opór w pacjentach przed stosowaniem leków psychotropowych.

Depresja objawy

Objawy depresji, jeśli utrzymują się u Ciebie ponad dwa tygodnie, koniecznie udaj się do lekarza:

 

Grzybica


Grzybica skóry jest niezwykle niebezpieczną chorobą zakaźną wywołaną przez mikroskopijne grzyby Candida bytujące w jelicie i na skórze człowieka. Jest niesłychanie groźna, ponieważ w początkowej fazie ukrywa się pod płaszczem innych chorób traktowana jest jako odrębne i samodzielne schorzenie takie jak: nerwica, alergia, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, refleks żołądkowo-przełykowy.  
close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time